Autocasco jak zaoszczędzić ??

Autocasco jak zaoszczędzić ??

Chcąc zaoszczędzić na tańszym autocasco czasami warto zastanowić się nad wyborem minicasco. Możemy często w skali całego roku zaoszczędzić i zapłacić zamiast kilka tysięcy tylko kilkadziesiąt złotych.

Pojawia się pytanie komu może się takie minicasco opłacać. Będą to osoby, które mają stare auto, takie które ma 10-15 lat.

Drugim argumentem może być to, że minicasco jest dla tych osób, którym wystarczy ograniczona ochrona ubezpieczeniowa. Minicasco chroni tylko przed pożarem kradzieżą, zderzeniem ze zwierzęciem.

Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że w przypadku zderzenia z innym pojazdem, zarysowanie samochodu i inne podobne zdarzenia nie otrzymamy nic z odszkodowania.

Musimy też pamiętać, że ubezpieczyciele pomniejszają odszkodowanie o procent określony w polisie ( od 15 do 25 proc ) jest to udział własny klienta.

Podsumowując zawsze jak w takich sytuacjach należy przeanalizować wszystkie za i przeciw. Czy korzyść z tańszego ubezpieczenia zrekompensuje Nam potem koszty ale z drugiej strony zważywszy na fakt, iż wartość kilkunastoletniego samochodu nie jest wysoka to czy warto wykupywać autocasco które jest droższe.