Kilka rad jak wybrać ekipę remontową aby być zadowolonym ?

Kilka rad jak wybrać ekipę remontową  aby być zadowolonym ?

 1. Aby być zadowolonym po remoncie domu, mieszkania, kuchni należy wybrać dobrą ekipę. Dobra ekipa to większa szansa, że będziemy zadowoleni. 

 1. Firmy warte uwago to te, które działają na rynku od dłuższego czasu. Ważne aby miały stronę internetową, telefon, adres e-mail. Dlatego wybierając firmę należy się po pierwsze kierować długim stażem a po drugie szukając firmy do malowania, czy kafelkowania lub innej usługi warto szukać właśnie takich firm które się specjalizują w tego typu usługach.

 2. Należy spisać umowę

  Podpisana umowa to gwarancja, iż łatwiej będzie dochodzić swoich praw. Dlatego warto zawierać umowę w formie pisemnej.

  Taka umowa powinna zawierać

  Nasze dane oraz dane firmy bądź osoby z którą ją podpisujemy.

  Zakres prac jakie mają być wykonane ( położenie kafelek, malowanie)

  kosztorys ustalony z wykonawcą

  termin zakończenia prac

  data i podpisy

  Zadatek czy zaliczka

  Część pieniędzy możemy wręczyć wykonawcy wcześniej choćby na zakup potrzebnych materiałów. Tylko wtedy w umowie musimy zaznaczyć czy jest to zadatek czy zaliczka. Jeśli wręczymy wykonawcy zadatek w razie niewywiązania się z umowy będzie musiał zwrócić w podwójnej wysokości. Gdybyśmy to jednak My zdecydowali się o zrezygnowaniu z remontu zadatek może zatrzymać go firma która go otrzymała. Jeżeli wręczymy zaliczkę wykonawca musi Nam ją zwrócić bez względu na to kto zrezygnuje z umowy.

  Dlatego dobrze przygotowana umowa, w której określone zostaną dokładnie zakres prac termin jej wykonania cena za usługę pozwoli Nam w razie niewykonania prac dochodzić swoich praw choćby przed rzecznikiem praw konsumenta. Adresy zejdziemy na : www.uoik.gov.pl.

  A w ostateczności dochodzić swoich praw przed sądem.